Produkty do pakowania plonów

Produkty do pakowania plonów John Deere dają możliwość wyprodukowania optymalnych bel. W tym przypadku nie chodzi tylko o starannie wykonane, okrągłe bele, które można łatwo przenosić i o ograniczenie strat materiału. Dbamy o zachowanie parametrów jakościowych paszy. Oznacza to możliwość uzyskania znacznie wyższej wartości odżywczej paszy, która  zwiększa  mleczność krów i przyrost masy mięsnej bydła.

Oferujemy szeroki asortyment produktów spełniających dokładnie Twoje potrzeby. Masz do wyboru wyjątkową ochronę zapewnianą przez siatkę CoverEdge, zwiększoną wytrzymałość i wydajność siatki XtraNet, wytrzymałość i parametry sznurka do pras zwijających Big Bale lub jakość folii Stretchwrap.


CoverEdge

Siatka owijająca CoverEdge zachodzi poza krawędzie beli, aby zapewnić doskonałą jakość i pełną ochronę materiału roślinnego oraz wyeliminować zgrubienia beli.
Części i serwis: siatka owijająca CoverEdge

Autentyczna korzyść:

 • Lepsze zabezpieczenie przed czynnikami pogodowymi - siatka chroni przed gromadzeniem się wody deszczowej i wilgoci we wnętrzu beli.
 • Lepiej ukształtowane bele - siatka jest mocno nawinięta na gładkie krawędzie beli, dzięki czemu straty materiału roślinnego są ograniczone, a bele można składować w łatwiejszy i bardziej staranny sposób.
 • Lepsze zabezpieczenie materiału na kiszonkę - na krawędziach siatki zastosowano unikalny materiał o zwiększonej elastyczności, który zapewnia idealne przyleganie podczas owijania, a tym samym eliminuje ryzyko uwięzienia powietrza wewnątrz beli podczas owijania folią.
 • Siatka w pełni pokrywająca zgrubienia beli ogranicza również ryzyko przebicia folii podczas jej nawijania. Otrzymywana jest bela o gładkich krawędziach.

Części i serwis: siatka owijająca CoverEdge

Siatka owijająca
Zaawansowana technologia John Deere stosowana przy prasowaniu materiału roślinnego zapewnia oszczędność czasu i pieniędzy oraz ogranicza straty materiału. Oferujemy znakomitą, nową generację siatki owijającej XtraNet 4200m, sprawdzoną i przetestowaną siatkę XtraNet 3600m i siatkę owijającą CoverEdge z unikalnym materiałem o zwiększonej elastyczności na krawędziach. Wszystkie siatki wykonane są w dobrze znanych firmowych kolorach John Deere ze wzorem zebra widocznym na rolce siatki i na beli.


Autentyczna korzyść:

 • Łatwiejsze przenoszenie bel i mniejsze straty materiału roślinnego podczas przenoszenia
 • Materiał roślinny zebrany w beli pozostaje suchy przez cały czas - dzięki temu jakość ściółki dla bydła jest idealna
 • Lepszy transport i składowanie bel
 • Kiedy nadejdzie czas sprzedaży, bele będą miały większą wartość na rynku
 • Zaprojektowana specjalnie dla Twojej prasy zwijającej.

Siatka owijająca XtraNet 4200m XtraNet 4200 m jest  nową generacją, wysoko wytrzymałej siatki typu zebra, która zapewnia o 40% więcej siatki niż rolka 3000 m. Dzięki zastosowaniu widocznego wzoru typu zebra na rolce, załadunek rolki na prasę, jak również określenie kierunku rozwijania beli jest łatwiejsze.

Dodatkowo, dzięki zastosowaniu naszej nowej technologii produkcji Bale+, w której wykorzystywana jest specjalna mieszanka zaawansowanych surowców, możesz cieszyć się następującymi zaletami siatki:
Części i serwis: siatka owijająca XtraNet 4200

 • O 40% większa długość siatki w rolce niż w przypadku standardowych rolek siatki 3000 m – dla maksymalnego wykorzystania prasy zwijającej.
 • Większa wytrzymałość siatki (minimalna wytrzymałość > 270 kgf) – w celu uzyskania maksymalnych parametrów, niezależnie od rodzaju prasowanego materiału roślinnego.
 • Idealny ciężar rolki siatki – dzięki zastosowaniu zaawansowanych komponentów, pomimo większej długości i wytrzymałości nowej siatki Bale+ XtraNet, ciężar rolki mieści się swobodnie w dopuszczalnym zakresie ciężaru użytkowego rolki.
 • Ciągłość pracy – 2 rolki dostarczają ilość siatki wystarczającą do prasowania przez cały dzień, niezależnie od rodzaju stosowanej prasy zwijającej lub rodzaju zbieranego materiału roślinnego.
 • Mniejsza ilość czasochłonnych wymian rolki i opakowanie generujące mniejszą ilość odpadów.

Z zalet technologii Bale+ można również korzystać stosując rolki siatki XtraNet o długości 2800m 

Siatka do owijania bel Szerokość Długość rolki
John Deere XtraNet 4200m 123 cm 4200 m
John Deere XtraNet 2800m 123 cm 2800 m
John Deere CoverEdge XL 130 cm 3300 mCzęści i serwis: sznurek do pras zwijających

Sznurek do pras zwijających
Sznurek do pras zwijających John Deere Big Baler jest znany ze swojej wytrzymałości i parametrów. Nadaje się do użycia we wszystkich prasach zwijających do zbioru siana, oraz materiału na kiszonkę i słomy.

Autentyczna korzyść:

 • Nadzwyczajna wytrzymałość - sznurek wyprodukowany z najwyższej jakości surowców na najnowocześniejszych w Europie liniach produkcyjnych zapewnia najwyższą jakość i parametry gwarantujące bezproblemowe prasowanie zbieranego materiału roślinnego.
 • Łatwy system podawania sznurka - środki szpul sznurka "easy feed" ograniczają ryzyko wyciągnięcia splątanego sznurka z początku szpuli.
 • Zapewniona jakość - sznurek wyprodukowany zgodnie z zasadami systemu zapewnienia jakości gwarantuje pełną jednorodność i spójność parametrów.Folia do owijania bel
Folia John Deere gwarantuje uzyskanie maksymalnych parametrów w wymagającym środowisku, w którym odbywa się owijanie bel.
Części i serwis: folia do owijania bel

Korzyści:

 • 5-warstwowa folia wytwarzana w procesie wytłaczania wykonana jest ze 100% polimerów pierwotnych, w celu zapewnienia maksymalnej wytrzymałości.
 • Doskonałe przyleganie folii zapewnia znakomite uszczelnienie każdej beli – w każdych warunkach.
 • Folia zabezpieczona przed promieniowaniem UV za pomocą inhibitora ogranicza rozkład materiału roślinnego pod wpływem działania promieni słonecznych, w przypadku składowania bel na wolnym powietrzu.
 • Odporność na przebicia i rozerwania dzięki zastosowaniu tworzywa sztucznego o grubości 25 mikronów.

 

Ilość warstw
Produkt Wielkość rolki Liczba owiniętych bel Z jednej rolki
(wysokość bel: 125cm)
XtraFilm*
4 warstwy z 50% pokrycia
500 mm x 1800 m
750 mm x 1500 m
24
16
26
33
XtraFilm* 6 warstw z 50% pokrycia 500 mm x 1800 m
750 mm x 1500 m
36
24
17
22